Kutatók éjszakája Inter-You 2010

Inter-You: Beszélő hallgatók, avagy az oktatáskutatás kulisszatitkai

Tudományterület: Társadalomtudományok

Szervezők: Debreceni Egyetem, Felsőoktatási K+F Központ (CHERD-H), Neveléstudományok Intézete, Szociológia és Szociálpolitika Intézet

Animátorok: A szervező intézetek hallgatói, doktoranduszai, kutatói

Cím: 4032 Debrecen, Egyetem tér 1. - Térkép

Időpont: 2010. szeptember 24. 15:30

Egyetem tér 1., Főépület földszint V-ös és 37-es terem

Betekintést nyerhettek abba, hogyan születnek azok a felmérések, amelyeknek TI, diákok és hallgatók is részesei vagytok!

●    Szakmai miniszótár - csak haladóknak (az egyetem és a kutatások nyelvjárása).

●    Hogyan lesznek az emberekből számok? Megnézhettek egy kész statisztikai adatbázist, amelyből kívánságotok szerint nyerhetünk ki adatokat!

●    Megmutatjuk az online kérdőívek és a diktafonos interjúk készítésének trükkjeit.

●    Segíthettek egy tudományos könyv szerkesztésében.

●    Ingyen kötetet osztunk a megújult felsőoktatás hallgatói körében készült vizsgálatunkról (TERD).

●    Részt vehettek a Campus-lét kutatás kérdőívének szerkesztésében. Ti mit kérdeznétek meg a hallgatóktól?

●    Mesélünk a külföldi tudósok hóbortjairól. (Melyik ország tudósai szeretnek közvetlen hangnemben ímélezni?) Élmények egy berlini és egy helsinki konferenciáról.

●    Segíthettek egy kutatás honlapjának eltervezésében.

●    A "bátrak" az adatrögzítést is ki próbálhatják! Sorverseny nyereménnyel!

Casting!
Próbáld ki magad kérdezőbiztosként! Szituációs játékok az oktatáskutatók és szociológusok életéből.